• Niezbędnik DOM 6x100ml

Symbol: N AUTO A
84.99
84.99
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 43.05
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Kurier GEODIS przedpłata przelewem 43.05
Kurier GEODIS za pobraniem 52.89
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.8 kg
Zostaw telefon

Zestaw zawiera 6 x 100 ml

  1. Benzyna apteczna – rozpuszcza tłuszcz, usuwa pozostałość kleju, bezpieczna dla tworzyw.
  2. Izopropanol (alkohol izopropylowy) – usuwa ślady po markerze, do mycia elektroniki, bezpieczny dla wszystkich powierzchni.
  3. Aceton techniczny – silny rozpuszczalnik, usuwa farby, kleje, myje narzędzia.
  4. Smaruś 40 – czyści smaruje. Luzuje zardzewiałe śruby, wypiera wodę.
  5. Label off – usuwa pozostałości kleju po etykietach, usuwa smołę i bitumy.
  6. PIR/PUR remover – usuwa utwardzoną piankę poliuretanową.

 

S1 BENZYNA APTECZNA              

Benzyna apteczna to rozcieńczalnik pochodzący z destylacji ropy naftowej, który doskonale nadaje się do odtłuszczania, czyszczenia narzędzi i zabrudzonych elementów. Dobrze rozpuszcza tłuszcze, oleje i woski.  W porównaniu do benzyny ekstrakcyjnej jest produktem szybkoschnącym, a w opinii wielu klientów posiada mniej uciążliwy zapach. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, produkt polecany szczególnie do pracy przy czyszczeniu zaolejonych części samochodowych oraz precyzyjnych układów mechanicznych np. w zegarkach i urządzeniach elektronicznych. Doskonale usuwa resztki kleju po plastrach, nalepkach, etykietach. Wyrób wysokiej jakości, nie zawiera wody, nie żółknie, nie powoduje przebarwień wyrobu rozcieńczanego. Z czystych powierzchni odparowuje całkowicie, nie pozostawiając po sobie śladów i nalotu.

Dzięki swoim właściwościom odtłuszczającym pomaga przygotować powierzchnię przed klejeniem przy pomocy taśmy dwustronnej oraz klejów: błyskawicznego typu super glue, butaprenu, dwuskładnikowego czy kontaktowego  w sprayu.

Benzyna apteczna dzięki swoim właściwościom znalazła uznanie wśród zegarmistrzów przy przemywaniu mechanizmów precyzyjnych oraz w elektronice.

S2 IZOPROPANOL 99,9% (najwyższej jakości IPA, bez zanieczyszczeń)

Izopropanol (propan-2-ol, alkohol izopropylowy) używany głównie jako łagodny odtłuszczacz, bezpieczny dla powierzchni plastikowych, lakierowanych, gumowych. Szybko odparowuje z czyszczonych powierzchni i nie pozostawia po sobie śladów. Posiada właściwości antyelektrostatyczne, z powodzeniem stosowany jest do czyszczenia obwodów drukowanych, urządzeń optycznych, głowic magnetycznych, napędów dyskowych, rolek gumowych oraz urządzeń mechaniki precyzyjnej. Popularny w przemyśle drukarskim. Całkowicie mieszalny z wodą co możemy wykorzystać do osuszania elementów zalanych wodą. Wyrób wysokiej jakości o czystości 99,9%, nie zawiera wody, nie żółknie, nie powoduje przebarwień wyrobu rozcieńczanego, o charakterystycznym, typowym zapachu.

S3 ACETON TECHNICZNY CZYSTY

Szybkoparujący rozpuszczalnik, o dużej sile rozpuszczania, doskonale nadaje się do odtłuszczenia i przygotowania powierzchni pod powłoki lakiernicze czy też klejenie. Rozpuszcza kleje, tłuszcze, smary, częściowo powłoki lakiernicze jednoskładnikowe, tusze kreślarskie i ślady po długopisach np. na ubraniach. Stosowany do mycia narzędzi malarskich po zakończonych pracach z farbami rozpuszczalnikowymi. Agresywny w stosunku do niektórych tworzyw sztucznych jak np. ABS, polistyren-styropian, polimetakrylan metylu (plexi). Stosowany w zmywaczach do paznokci oraz przy usuwaniu lakierów typu „hybryda”. Z czystych powierzchni odparowuje całkowicie nie pozostawiając po sobie śladów i nalotu.

S4 SMARUŚ 40 (Błyskawicznie smaruje trudno dostępne miejsca)

Wielofunkcyjny preparat smarny o szerokim spektrum zastosowania. Z powodzeniem można go zastosować jako preparat penetrujący do luzowania ciasnych bądź zapieczonych połączeń śrubowych, zaciskowych i innych. Dzięki swoim właściwościom bardzo dobrze wypiera wodę. Zastosowane środki smarne po odparowaniu nośnika są wysoce trwałe i odporne na temperaturę. Dzięki niemu łatwiej można odkręcić zardzewiałe śruby, nasmarować zawiasy i zamki w drzwiach, nasmarować łańcuch rowerowy i wyprzeć z niego resztki wody po myciu.

S5 LABEL OFF PREPARAT DO USUWANIA KLEJU I NALEPEK- usuwa każdy klej!

Rozpuszczalnikowy preparat do usuwania pozostałości kleju po nalepkach, naklejkach, plastrach, taśmach, bezpieczny dla lakieru samochodowego jak i większości tworzyw sztucznych (choć tu zalecane jest przeprowadzenie próby w mało widocznym miejscu). Idealnie nadaje się do usuwania zabrudzeń ze smoły, bitumów oraz smarów.

S6 PIR/PUR REMOVER PREPARAT DO USUWANIA UTWARDZONEJ PIANKI POLURETANOWEJ

Błyskawiczny i skuteczny, gotowy do użycia środek do usuwania pozostałości utwardzonej piany poliuretanowej ze szkła, drewna, aluminium i ceramiki.

Po uprzednim mechanicznym ściągnięciu nadmiaru pianki należy nanieść preparat na pozostałość. Po odczekaniu krótkiej chwili (około 2 minut) i zmięknięciu, resztki piany można usunąć za pomocą ściereczki lub elastycznej plastikowej szpachelki.

Przed użyciem wykonać próbę w niewidocznym miejscu na małej powierzchni.  

Uwaga: produkt rozpuszcza poliuretan.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie